top of page

Prisiminimų antradienis: jie miega, jis miega, aš miegu!

  • Writer: Mama
    Mama
  • 2018-03-20
  • 3 min. skaitymo

Atnaujinta: 2018-04-02

Šiandien prisiminimuose - seni vargai ir nauji džiaugsmai su miegu!

Kaip ir visi naujagimiai, Simanavičiukai valgė kas tris valandas visą parą. Likusį laiką miegojo. Pradžioje buvo ramu, bet su kiekviena savaite jie vis dažniau būdavo atmerktomis akimis ir norėjo bendrauti. Nesilaikėm jokio naujo rėžimo ir leidom miegoti kada tik nori. Ir po Kalėdų prasidėjo "linksmybės": išsimiegoję visą dieną, naktim norėdavo bendrauti iki kokios pirmos valandos. Taip pagyvenom tris-keturias dienas, kol man pradėjo baisiai trūkti miego ir naktim atsibusdvau, dairydavausi po lovą ir vyrui rėkdavau “kur vaikai?”. Supratau, kad negalima užleisti šito reikalo. Viena atmerkta akim susiradau draugės paskolintą knygą "Sveiko kūdikio dienotvarkė". Visos jos neskaičiau, nes visiškai neturėjau jėgų. Iš karto atsiverčiau puslapį, kuriame aprašyta trijų mėn. vaikelio dienotvarkė. Perskaičiau, pasakiau sau, kad įmanoma pagal ją gyventi ir, kas yra labai labai svarbu, nelaukiau rytojaus, pirmadienio ir pan. Jau tą pačią dieną pradėjau jos laikytis. Ir nesvarbu, kad tai buvo diena prieš naujus metus. Kaip suveikė? Pradžioje vaikai pavargdavo nuo griežtų taisyklių, todėl jau naujų metų vakarą "lūžo" 19 val. ir net nepajudėjo per fejerverkų šou vidurnaktį.


Priprasti prie tokio ritmo mums reikėjo maždaug dviejų savaičių. Nuo tos dienos mūsų gyvenimas pasikeitė ir dar nebuvo nei vieno vakaro, kad jie eitų miegoti vėliau nei 20 val. Bet praėjo šiek tiek laiko, kol atradome savo vakaro ritualus ir vaikų užmigdymas tapo smagiausia dienos dalis.

Kad būtų patogiau skaityti, viską suskirčiau į punktus:

- miego laikas:

Retai kada kukuliai išlaukia miego laiko 19 val. Dažniausia zirzia jau nuo 18 val. ir rodo, kad yra pavargę. Miega minimum 12 valandų, taigi rytais mes keliamės 7 val. Laiko, kada prasideda pietų miegas, jie neturi, bet dažniausiai visi vidurdienį jau sapnuoja kažką gražaus (išmiega apie 2-2.5 valandos).


- vakaro ritualai:

Kiekvieną vakarą prieš miegą prausiamės, pakeičiu sauskelnes, užsidedam pižamas. Visada darome tą patį, nes esu skaičiusi, kad vaikams labai svarbūs yra pasikartojimai. Taip, prasidedant vakaro ritualams, jie žino, kad jau ruošiasi miegui. Dažniausiai miego laikas sutampa su paskutiniu valgymu, tad užmiega lovytėse valgydami mišinuką.

- apranga:

Kad kukulis miegotų ramiai, svarbu, kad jam nebūtų per karšta arba per šalta. Todėl miega jie su šiltom kojinėm, pižamom ilgom rankovėm ir ilgom kojom :)) nes buvo naktų, kai atsikeldavo ir verkdavo, nes nusispardydavo antklodes ir gulėdavo šaltom kojytėm (šiąnakt palikau miegoti su bodžiai, tai kėliausi keturi kartus juos užkloti!).

- kambarys:

Nuo dviejų mėnesių vaikiukai miega savo kambaryje, kurio duris visada uždarome (paliekame įjungtą mobilią auklę).

- šviesa:

Šviesą išjungiam, paliekam tik naktinę lempą, kurią išjungiam, kai patys einam miegoti. Jei migdote gultuke ar supdami ant rankų (ko aš labai labai nerekomenduoju, nes paskui sunku pripratinti prie miego lovytėje), pritemdykite šviesas kambaryje, išjunkit televizorių - visi šie dalykai dirgina ir išblaško miegą. Pradžioje mums labai pagelbėjo mano sesės dovanota besisukanti led lempa (http://lt.ledstrip-accessory.com/christmas-snowflake-projector-light-1). Stebėdami vaizdus ant lubų jie greitai užmigdavo. Vėliau jos nebereikėdavo iš vis.

- garsas:

Turim playlist'ą, kurį visada tyliai paleidžiam tada, kada pradedam vakaro ritualus. Užmigti mums padeda:

Ir visiškai netikėtai radome dainą, per kurią visi trys nutyla, net jei būna labai įsiverkia ir pikti:

Visko griežtai laikytis reikia tik pradžioje, kol mažyliai pripranta prie ritmo. Vėliau viską galite koreguoti pagal savo gyvenimo būdą, poreikius ir pačių tėvų ritmą.

Sulaukiam klausimų, kodėl nevėlinam miego, pvz.: nuo 21 val. iki 9 val. Atsakymą padiktavo pati praktika: iš pradžių norėjom, kad vaikai turėtų ritmą ir miego metu pailsėtų. Vėliau pamatėme, kad, kai vaikai užmiega 19 val., mums lieka dar visas ilgas vakaras: pažiūrim TV, ramiai pavakarieniaujam dviese, pasikalbam, padirbam, o prieš pora savaičių pradėjome sportuoti - kas antrą vakarą su vyru vienas kitą išleidžiame į sportus. Jei grafiką pastumtumėm - negalėtume daug ko daryti.

Ar keliasi naktį? Taip, atsikelia 1-2 kartus valgyti, pakeičiu sauskelnes ir po 15-20min. toliau miegam.

Ko nedaryti tėvam? Nesilaikyti šitų ar kitų taisyklių, kurios matote, kad Jūsų vaikui netinka. Eksperimentuokit ir raskit geriausią būdą Jums. Tik "netempkit" ilgai - vieną/du vakarus kas nors nepavyko, bandykit kitus dalykus.

Ir dar labai svarbu: pagalvokit kaip Jūs einate miegoti: ar užmigtumėt, jei koks didelis žmogus Jums šypsotųsi, plonu, animacinio skruzdėliuko balsu kalbintų su visokiais "gugugu, bububu" ir "eina šitas mažas žvirblis miegot? Ar labai nori miego? Gerai miegosi?", o galiausiai, kai jau snudūriuojat, puola bučiuoti "prieš miegą"... Jei Jūs neužmigtumėt, tai kodėl turėtų tai daryti Jūsų vaikas? Beje, miegodami vaikai skleidžia įvairius garsus, surėkia, pradeda verkti ir pan., tai nepulkite jo imti iš lovytės, nes tada jau tikrai pažadinat ir sėkmės migdant vėl! Kai išgirstate kokį garsą, nueikite į kambarį ir pažiūrėkite ar vaikutis tikrai pabudo. Netrukdykite mažyliams miegoti.


Meilės ir kukulių šiam pasauliui,

Arūnė


P.S. turite klausimų? Parašykite mums žinutę facebook’e “Trys kaip vienas”.

 
 
 

Comentarios


  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2018 by Arune Simanaviciene. Proudly created with Wix.com

bottom of page