top of page

Ką ir kodėl taip gerai valgo kukuliai?

  • Writer: Mama
    Mama
  • 2018-06-08
  • 2 min. skaitymo

Kaip visada, savo įrašą noriu pradėti nuo svarbios informacijos – Mamos, visada prieš norėdamos išbandyti, ką nors naujo, ką perskaitėte, pasitarkite su savo šeimos gydytoju (-e), nes tai, kas tinka vienam vaikui, kitam gali visiškai netikti dėl esamos sveikatos būklės, aplinkos, kurioje gyvena ir pan.

Aš pasidalinsiu savo kukulių valgymo patirtimi, nes teko per trumpą laiką išmokti įvairių kulinarinių gudrybių, kad jie su malonumų (t.y. ir greitai, be jokių išsidirbinėjimų) pavalgytų, kol brolis/sesė nepradėjo klykti iš alkio. Visam tam atrasti reikėjo nei daug, nei mažai – maždaug dviejų savaičių. Maždaug tiek laiko tęsis ir Jūsų „atradimai“. Kodėl? Visų pirma, pratinimas prie, kaip aš sakau, suaugusiųjų maisto užtrunka, dėl ragavimų ir stebėjimų ar tas produktas nesukelia vaikui alerginių reakcijų. Pradžia, dažniausiai, būna nuo bulvės. Vandenyje virta ir trinta bulvė tikrai nėra blogiausias patiekalas, nes manau, jog vaikams patinka ji dėl savo purumo. Bulvę kukuliai valgė tris dienas, vieną kartą per dieną (per pietų laiką). Vėliau į meniu pasikvietėm morką, o po jos - moliūgą. Nei vieno, nei kito nevalgė tris dienas, nes jau pirmos dienos vakare jie buvo irzlūs ir pikti - supratau, kad skauda pilvukus. Tada pabandžiau saldžią bulvę ir išvadas padarėme labai greitai – netinka kukuliams oranžinės daržovės. Tuomet bulvę keisdavau obuolio arba kriaušės tyrėlėmis (obuolius kepdavau orkaitėje, kriaušes apvirdavau). Vėliau po truputį pratinau prie oranžinių daržovių: į bulvės tyrę įdėdavau nedidelį gabaliuką morkos, moliūgo arba saldžios bulvės. Taip pamėgo ir oranžines daržoves. Vėliau maisto racione atsirado cukunija, brokolis ir kalafioras.

Daržovines valgyti pradėjo likus kelioms dienoms iki 6 mėnesių ir visko ragavome iki maždaug 6,5 mėn. Pastebėjau, kad kai kurias daržovines vaikai puikiai valgo, nuo kitų – net purtosi. Ir staiga – nušvitimas! Pradėjau pati ragauti tas daržovines ir supratau, kur problema – jie nevalgo neskanių košių! Lygiai tokia pati patirtis buvo ir su grūdinėmis košėmis – purtydavosi nuo vandenyje virtos košės, spjaudavo arba mosikuodavo rankomis, kad net artyn su šaukštu nepavykdavo prieiti.

Taigi, smulkiai aprašytų receptų nerašysiu, nes kiekvieną kartą pati improvizuoju, bet atskleisiu kelias gudrybes:

- Visada namie turiu šias daržoves: bulvės, morkos, cukinija, saldi bulvė, svogūnas, brokolis, kalafioras. Ir darau šių daržovių miksus (viską verdu vandenyje), tik būtinai darovinės sudėtyje turi būti labai nedidelis kiekis arba saldžios bulvės, arba svogūno – šios dvi daržovės suteikia košei saldumą, kuris kukuliams turbūt ir patinka. Paragaukit pačios!

- Grūdines košes visada sumalu dar su karštame vandenyje išmirkytomis džiovintomis slyvomis, obuoliu, kriauše arba bananu. Šių priedų niekada nemaišau, pasirenku tik vieną.

- Turėjome problemą ir su vandens gėrimu, tiksliau negėrimu, nes niekaip nepavykdavo priprašyti atsigerti nors truputėlį – spjauna, stumia buteliuką ir niekaip neatsigeria. Tuomet vandenyje apverdu 1-2 džiovintas slyvas, vandenį atvėsinu ir duodu tokį kaip kompotą, kuris buvo tikras išsigelbėjimas per didžiuosius karščius!

Kaip skaniai ir noriai kukuliai valgo košes galite įsitikinte čia: https://www.instagram.com/p/Bi1dUEfgFeJ/?taken-by=tryskaipvienas

Dabar jau daržovines maišau su namine vištiena, nes kitos mėsos kol kas iš ūkininkų negaunu. Po truputį mūsų kasdienybėje atsiras burokėliai, baklažanas, lęšiai, šparaginės pupelės, žirniai, špinatai, arbūzas, abrikosas ir kt.

Sekmadienį kukuliams bus 8 mėnesiai ir mūsų valgiaraštis atrodo taip:

7:30 – grūdinė košė (avižų, kukurūzų, 5 grūdų košė)

9:00 – mišinukas

11:30 – daržovinė tyrelė (virtos daržovės, vištiena)

12:30 – mišinukas

16:30 – saldi tyrelė (keptas obuolys, virtos kriaušės, bananas su avokadu, virtos džiovintos slyvos)

19:00 - mišinukas

Artėja puikus sezonas, tad daržovines galima paįvairinti dar labiau.


Sėkmės, mamos, ir skanaus, kukuliai!


Meilės ir kukulių,

Arūnė

 
 
 

Comments


  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2018 by Arune Simanaviciene. Proudly created with Wix.com

bottom of page